Sport

Uskoro počinju prijave za ulaznice za EURO 2020.

Objavljeno

-

Hrvatska reprezentacija je u subotu 30. studenog saznala prve protivnike i gradove domaćine na nadolazećem Europskom prvenstvu, a nekoliko dana kasnije navijači ‘Vatrenih’ moći će početi s prijavama za kupovinu ulaznica za EURO 2020.

Hrvatski navijači ulaznice mogu kupiti isključivo putem Uefe na portalu euro2020.com/tickets.

Postupak prijava za kupovinu ulaznica počinje 4. prosinca u 14 sati te završava 18. prosinca u 14 sati. Međutim, profil na Uefinom portalu za prodaju ulaznica navijači mogu napraviti već danas.

Nositelji prijave za ulaznice moraju biti stariji od 18 godina, no u svojoj prijavi mogu navesti i maloljetne osobe.

Ulaznice će biti dodijeljene putem ždrijeba te vrijeme prijave ne utječe na izglede za dodjeljivanje ulaznica.

Jedna osoba se može prijaviti za najviše četiri ulaznice po utakmici te mora navesti osobne podatke za sve osobe. Osoba koja otvara korisnički račun te ispunjava prijavu smatra se nositeljem prijave, dok se preostale osobe u prijavi smatraju gostima.

Navijači se za vrijeme prosinca mogu prijaviti za ulaznice za utakmice hrvatske reprezentacije u skupini, kao i za tzv. uvjetne ulaznice za osminu finala, četvrtfinale, polufinale te finale. U slučaju da Hrvatska ne prođe do utakmice za koju ste se prijavili te kupili uvjetne ulaznice, UEFA će vam vratiti potpuni iznos cijene ulaznica.

Sve uspješno ispunjene prijave za ulaznice koje su zaključene do 18. prosinca u 14 sati ulaze u postupak dodjeljivanja ulaznica. Prioritet će imati najvjerniji navijači ‘Vatrenih’ koji su u zadnja tri kvalifikacijska ciklusa kupili najviše ulaznice putem portala za ulaznice Hrvatskog nogometnog saveza, za koje je predviđeno 25% ulaznica. Preostale ulaznice bit će dodijeljene kroz ždrijeb.

Ždrijeb će biti održan krajem siječnja 2020. godine. Za svaku utakmicu i svaku kategoriju ulaznica bit će održan zaseban ždrijeb.

Cijene ulaznica za utakmice po skupinama u Londonu i Glasgowu su:  185 EUR – prva kategorija, 125 EUR – druga kategorija, te 50 EUR – treća kategorija.

Hrvatska će otvoriti EURO 14. lipnja u Londonu protiv Engleske, pet dana kasnije slijedi ogled protiv Češke u Glasgowu, a na Hampden Parku će “Vatreni” igrati i susret trećeg kola 23. lipnja protiv pobjednika play-offa između Škotske, Izraela, Norveške i Srbije.

Nastavi pregledavati

Sport

Červar uoči ključne utakmice uvodi promjenu ! U reprezentaciju ulazi novi gorostas

Published

on

To je utakmica posebnog naboja i bitno je da su naši igrači smireni i racionalni, a ne euforični, kazao je uoči dvoboja s Njemačkom na EURU u Beču izbornik muške rukometne reprezentacije Lino Červar.

U 2. kolu skupine drugog kruga Hrvatska i Njemačka igraju u subotu u 20.30 sati, a pobjedom bi hrvatski rukometaši praktički osigurali polufinale jer bi imali četiri boda više od Nijemaca.

Lino Červar se odlučio u petak večer za prvu promjenu u postavi na ovom Euru. Pojačat će specifičnu težinu obrane i u tim umjesto Valentina Ravnića uvrstiti Iliju Brozovića kružnog napadača Hannovera

Brozović je stigao ovdje kao potencijalna zamjena za Marića, ali kako je Marić za utakmicu s Austrijom bio spreman Brozović je ostao na tribini. Sada Červar radi prvu izmjenu, na tribinu seli Ravnić, a Brozović dolazi u tim kao č

“Sve je otvoreno, moramo se koncentrirati na tu utakmicu. Znamo da ćemo imati jednog vrlo moćnog protivnika s dosta kvalitetnih pojedinaca koji igraju u najvažnijim, najvećim klubovima. Mi moramo pružiti jednu discipliniranu, taktičku igru, moramo pokazati veliku upornost, strpljivost i zalaganje kroz cijelu utakmicu. Njima je to ključna utakmica za polufinale i moraju nas dobiti”, kazao je Červar.

Njemačka je jedna od najmoćnijih selekcija svijeta, trostruki svjetski i dvostruki europski prvak, s najjačom ligom, velikim mogućnostima i tradicionalno je neugodan suparnik za Hrvatsku. Na ovom prvenstvu njihova glavna snaga leži na krilima i crti – Hendrika Pekelera, Patricka Wienceka, Janika Kohlbachera i Johannesa Golu, koji su zajedno dali 25 od 119 njemačkih pogodaka, ali uz samo 4 promašaja. A tu su i fantastična krila Uwe Gensheimer, Tobias Reichman i Timo Kastening te sjajni vratar Andreas Wolf.

Dobra strana te priče je činjenica da između Hrvatske i Njemačke nema tajni jer tu je mnogo klupskih suigrača iz Kiela, Leipziga, Melsungena, pa čak i poljskog Kielcea. To potvrđuju i posljednja tri međusobna susreta koja su sva otišla na stranu našeg sutrašnjeg suparnika i to sva tri s pogotkom razlike. Prošle godine na Svjetskom prvenstvu u  Njemačkom u Koelnu domaćini su slavili s 22-21 uz obilatu pomoć sudaca. U listopadu su igrana dva prijateljska susreta u Zagrebu i Hannoveru, a oba su otišla na stranu Njemačke (25-26, 23-24).

Inače, Hrvatska i Njemačka odigrale su do sada na velikim natjecanjima 11 susreta. Hrvatska je dobila sedam, jedanput je bilo neodlučeno, a tri su pripala Nijemcima. Na Europskim prvenstvima imali smo četiri međusobne utakmice – prve tri 1994, 1996,2000 pripale su našoj reprezentaciji, a onaj posljednji Njemačkoj.

Ucitavanje vijesti

Sport

EP rukomet: Hrvatska – Austrija 27-23

Published

on

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u prvom je kolu skupine I drugog kruga natjecanja na Europskom prvenstvu u Beču svladala domaćina Austriju sa 27-23 (13-8).

Pobjedom protiv Austrije Hrvatska je napravila veliki korak ka polufinalu, sada ima četiri boda, kao i Španjolska koja je ranije u četvrtak svladala Češku sa 31-25, dok je Austrija treća s dva boda. Češka te Njemačka i Bjelorusija, koje igraju svoj susret 1. kola drugog kruga od 20.30 sati, s bez bodova. Plasman u polufinale izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije.

Hrvatska je ključnu prednost u utakmici izgradila između 9. i 25. minute prvog poluvremena kada se serijom 7-1 odvojila na 10-5. Tijekom tog razdoblja odlično je funkcionirala obrana 5-1 s Domagojem Duvnjakom kao isturenim igračem koja je natjerala Austrijance za čak devet izgubljenih lopti u prvom poluvremenu, a i doza sreće  je bila na strani hrvatske reprezentacije jer je četiri do pet šutova Austrijanaca završavalo na okviru gola.

Od tih prvih pet pogodaka Austrije čak četiri je postigao krilni igrač Robert Weber dok su njezini najbolji šuteri Mykola Bilyk i Janko Božović bili bez učinka. Bilyk je upio do odlaska na odmor postići dva gola, no prednost Hrvatske ostala je na pet razlike.

U nastavku utakmice Austrija se niti jednom nije uspjela primaknuti na manje od četiri gola razlike. Kada bi domaćini i zaprijetili približavanjem, u tome ih je s nekoliko odličnih obrana spriječio Marin šego.

najefikasniji u sastavu Hrvatske bio je Zlatko Horvat sa šest golova, po pet su dodali Domagoj Duvnjak i Luka Cindrić, dok su kod Austrije najbolji bili Robert Weber sa šest i Gerald Zeiner s četiri pogotka.

Sljedeću utakmicu Hrvatska će imati u subotu u 20.30 sati protiv Njemačke.

Sport

EP rukomet: Hrvatska bolja od Srbije, briljirao vratar Šego

Published

on

U posljednjem kolu skupine A Europskog prvenstva rukometna reprezentacija Hrvatske je u ponedjeljak u Grazu protiv Srbije slavila sa 24-21 (8-10).

Utakmica nije imala natjecateljski značaj jer je Hrvatska već osigurala prvo mjesto u skupini i plasman u drugu fazu sa maksimalna dva boda, dok su Srbi nakon dva poraza ispali s EP-a. Unatoč tome, obje su momčadi odigrale u visokom ritmu.

Uz odličnu podršku hrvatskih navijača “kauboji” su dobro krenuli i u 11. minuti su vodili 5-2. No, velike zasluge za to imao je vratar Marin Šego, koji je u tom razdoblju skupio šest obrana.
 Srbi su se pribrali i uspjeli su uspostaviti obranu koja je Hrvatskoj zadavala puno problema. U 18. minuti Srbija prvi puta dolazi do izjednačenja (6-6), a u 23. i do prvog vodstva (9-8).  U zadnjih devet minuta Hrvatska nije uspjela postići pogodak i na poluvrijeme se otišlo sa dva gola minusa (8-10).
 Srbija je držala prednost i u nastavku, barem do 42. minute. No, onda se ponovio scenario iz utakmica sa Crnom Gorom i Bjelorusijom, Hrvatska je prelomila utakmicu i stigla je do komotne prednosti. U 42. minuti Srbija je vodila sa 14-12, ali je ponovno zabljesnuo vratar Marin Šego, a na njegove obrane nadovezala su se tri uspješna kontranapada i “kauboji” su stigli do prednosti 17-14, a sedam i pol minuta prije kraja i do 21-15, čime je susret praktično odlučen.

Najbolji igrač utakmice bio je vratar Marin Šego s 15 obrana. Luka Stepančić i Domagoj Duvnjak zabili su po pet golova, dok su Mandić, Cindrić, Horvat i Karačić postigli po tri pogotka.

Kod Srbije najefikasniji su bili Bogdan Radivojević i Lazar Kukić sa po četiri gola.

U drugom susretu u skupini Bjelorusija je u izravnom okršaju za prolaz pobijedila Crnu Goru sa 36-27. Bjelorusija je ovom pobjedom osigurala nastavak natjecanja, ali u drugi krug ide bez bodova.

U drugom krugu, u Beču, Hrvatskoj i Bjelorusiji pridružit će se Španjolska i Njemačka. No, Hrvatska i Španjolska sele u Beč sa po dva boda, dok Njemačka i Bjelorusija kreću s nulom. Posljednja dva suparnika u drugom krugu natjecanja Hrvatska će doznati u utorak, kada su na rasporedu susreti trećeg kola u skupini B, a za ta dva mjesta bore se Austrija, Češka i Sjeverna Makedonija.

HRVATSKA – SRBIJA 24-21

HRVATSKA: Šego, Ašanin; Marić, Duvnjak 5, Hrstić, Stepančić 5, Horvat 3 (2), Šarac, Karačić 3, Musa 1, Mamić, Cindrić 3, Matanović, Mandić 3, Ravnić, Šipić 1.

SRBIJA: Cupara, Ivanišević; Mošić 1, Sretenović 1, Crnoglavac 1, Đukić 1, Pešić 1, Radivojević 4 (1), Kolaković, Nemanja Ilić, Pušica 2, Vanja Ilić 3 (1), Nikolić 3, Kukić 4 (1), Zelenović, Marsenić.

SUCI: Kurtagić, Wetterwik (Šve)

DVORANA: Stadthalle Graz

GLEDATELJA: 5.000