Hrvatska vaterpolska reprezentacija do 20 godina osvojila je srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Beogradu nakon što je u nedjelju u finalu izgubila od Grčke sa 10:12 (2:1, 2:1, 1:2, 2:3/ peterci 3-5) poslije izvođenja peteraca.

Mladi hrvatski vaterpolisti bili su nadomak osvajanju naslova svjetskih prvaka. Bili su u prednosti gotovo cijeli susret, da bi minutu prije kraja posljednje četvrtine Grci prvi puta poveli, Nikolaidis je pogodio za 7:6.

U uzbudljivoj završnici Hrvatska je izbjegla poraz sekundu prije isteka vremena, kada je zabio Ivan Domagoj Zović. Na kraju su o prvaku odlučili peterci, a tu su bili precizniji Grci, koji su ih dobili sa 5-3.

Kod Hrvatske najefikasniji je bio Ivan Domagoj Zović sa dva gola, dok su Dužević, Pejković, Lazić, Burić iBiljaka postigli po jedan. Reprezentaciju Grčke predvodio je Gardikas sa dva pogotka.