Sport

Hrvatska reprezentacija trenirala u Omišu

Objavljeno

-

Hrvatska nogometna reprezentacija odradila je prvi trening pred nadolazeću utakmicu Hrvatska-Mađarska na Poljudu. Na fotografiji Ante Rebić, Ivan Rakitić, Ivan Perišić.

Nakon što se okupila u Splitu uoči nastavka kvalifikacija za EURO 2020. i utakmica protiv Mađarske i Walesa, hrvatska nogometna reprezentacija je odradila trening u Omišu.

Hrvatska će u Omišu odraditi dva zatvorena treninga, a potom će u četvrtak na stadionu Poljud odmjeriti snage protiv Mađarske. Tri dana kasnije “Vatrene” u Cardiffu očekuje utakmica protiv Walesa.

Teren na stadionu “Anđelko Marušić Fereta” dočekao je svjetske doprvake u idealnom stanju. Naime, Omišani su uložili maksimalan trud kako bi travnjak bio savršen i na njega gotovo četiri tjedna nitko nije izašao.

Izbornik Zlatko Dalić za nadolazeće utakmice ne može računati na ozlijeđenog Andreja Kramarića, no vratio se Ivan Rakitić koji je propustio zadnje dvije akcije ‘Vatrenih’.

“Drago mi je da je Rakitić ponovno s nama, Vlašić igra u odličnoj formi. Rebić nažalost nije odigrao nekoliko utakmica u Milanu i vidjet ću kakvo je stanje s njime kada porazgovaramo na okupljanju. Modriću je pogodak dao još više samopouzdanja sada nakon ozljede, makar s njime među Vatrenima nikada nije problema, on bi kao kapetan došao i pješice ako treba. Igrači za reprezentaciju daju sve od sebe i obično nije problem ako nisu u pravom ritmu. U reprezentaciji moramo ponovno napraviti grupu koja vjeruje u sebe, svoj rad, u zajedništvo i dobar rezultat, kao što smo napravili na Svjetskom prvenstvu. U reprezentaciji se zaboravlja eventualna loša forma u klubu,” naglasio je Dalić.

Omiš, 07.10.2019. – Hrvatska nogometna reprezentacija odradila je prvi trening pred nadolazeću utakmicu Hrvatska-Mađarska na Poljudu. Na fotografiji Luka Modrić. foto HINA/ Miroslav LELAS/ lm

Hrvatska je na Poljudu do sada igrala 12 puta i pritom upisala samo jednu pobjedu, protiv Gruzije u kvalifikacijama za EP 2012. godine (2-1).

Posljednji put u Split je gostovala u lipnju 2015. u kvalifikacijama za EP 2016. godine. Utakmica je odigrana pred praznim tribinama, Hrvatsku je u vodstvo doveo Mario Mandžukić u 11. minuti, a izjednačio je s bijele točke Candreva u 35. minuti.  Nažalost, ovu je utakmicu obilježio jedan od najsramotnjih događaja u hrvatskom nogometu. Na travnjaku Poljuda osvanuo je kukasti križ. Huligani su prije utakmice ušli na poljudski travnjak i posuli travu kemikalijom, te tako iscrtali kukasti križ.

“Veselim se utakmici na Poljudu. Bio bi pun i da ima 100.000 mjesta. Ulaznice su prodane za jedan dan i to pokazuje koliko Split i Dalmacija vole i poštuju svoju reprezentaciju, koliko žele uspjeh. Taj kult reprezentacije možda je bio izgubljen, ali je ponovno tu i svi nestrpljivo čekaju početak susreta. Problemi između HNS-a i Hajduka trebaju se rješavati kroz razgovore i kroz sustav, a nikako preko terena i reprezentacije, pogotovo jer reprezentacija s time nema ništa i nije ništa kriva,” dodao je Dalić.

Hrvatska reprezentacija trenutačno vodi na ljestvici skupine E sa 10 bodova, ispred Slovačke i Mađarske koje imaju po bod manje. Wales je četvrti sa šest bodova, a na začelju je Azerbajdžan koji ima jedan bod, a osvojio ga je upravo protiv Hrvatske u rujnu.

Sport

Oršić ističe da će u Maksimiru ići po pobjedu, a Olmo smatra da su “modri” mogli zabiti više od dva gola

Published

on

Nogometaši Dinama u utorak su u 3. kolu skupine C Lige prvaka u gostima kod ukrajinskog Šahtara odigrali 2-2, a najbolji igrač susreta Mislav Oršić istaknuo je da ih domaćini ničime nisu iznenadili, te da će u Maksimiru ići po pobjedu.

“Nisu nas ničime posebno iznenadili, sve smo već vidjeli prije u analizi. Znali smo koje su njihove jake strane, da dobro kombiniraju, a posebno Brazilci. Nismo se baš dobro snašli prvih 15 minuta susreta, lovili smo konce i onda smo vidjeli gdje ima puno prostora za naše prilike. To smo kasnije iskoristili, izjednačili smo, kasnije i poveli iz kaznenog udarca. No, oni su uspjeli vratiti ovim drugim pogotkom. Šta je tu je, imamo bod. Svaki igrač koji igra daje sto posto, svi su odlično odigrali i pokazali da mogu igrati utakmice na ovom nivou. Još nije ništa riješeno, sada nam u Zagreb dolazi Šahtar i sigurno ćemo dati sve od sebe i, uz podršku naših navijača, na Maksimiru ići po pobjedu”, kazao je, kako prenosi internetski portal Dinama, Mislav Oršić.

Pogotke za Dinamo zabili su Dani Olmo (25) i Mislav Oršić (60-pen), dok su za Šahtar pogodili Jevhen Konopljanka (16) i Brazilac Dodo (75). Zadnju šansu na utakmici imao je Dinamo nakon kontranapada u 89. minuti. Najbolji igrač susreta Oršić odlično je gurnuo u šansu Olma, koji je utrčao u šesnaesterac i sa 12 metara iskosa pogodio je vratnicu. Vodeći Manchester City ima 6 bodova, Dinamo i Šahtar po 4, a Atalanta je bez bodova. No, večeras u 21 sat u istoj skupini još igraju Manchester City – Atalanta. U sljedećem kolu, 6. studenoga, Dinamo u Maksimiru dočekuje Šahtar, a Atalanta će ugostiti Manchester City.
“Šahtar je jaka ekipa, znali smo to i prije, ali nismo se htjeli fokusirati na protivnika, nego na sebe i svoju igru. Mislim da smo bili dosta dobri, imali smo dosta šansi i mogli smo zabiti više od dva gola. No, bitno je da smo uzeli bod i u Zagrebu ćemo sigurno biti još bolji”, rekao je Dani Olmo i dodao: “Ovo mi je prvi gol u Ligi prvaka i zbog toga sam jako sretan”.

Ucitavanje vijesti

Sport

LP: Remi Dinama u kojem je briljirao Oršić, a Olmo u 89. minuti pogodio vratnicu

Published

on

Nogometaši Dinama u utorak su u 3. kolu skupine C Lige prvaka u gostima kod ukrajinskog Šahtara odigrali 2-2 (1-1), s tim da je u 89. minuti Olmo pogodio vratnicu. Pogotke za Dinamo zabili su Dani Olmo (25) i Mislav Oršić (60-pen), dok su za Šahtar pogodili Jevhen Konopljanka (16) i Brazilac Dodo (75).

Trener Dinama Nenad Bjelica, kao i protiv Manchester Cityja, krenuo je sa pet igrača u zadnjem redu. Kapetan Ademi oporavio se od ozljede i bio je u početnoj postavi, dok je Bruno Petković, koji je također imao problema s ozljedom, ostao na pričuvnoj klupi. Umjesto njega u vršku napada zaigrao je Gavranović.

Prvih 15 minuta “modri” su igrali presing po čitavom terenu i Šahtar je bio bez prigode. No, u 16. minuti Dinamova obrana je nadigrana. Marlos je sa desnog boka ubacio loptu između Dinamovih linija, a Konopljanka sa deset metara trese mrežu.

Primljeni pogodak nije uzdrmao igrače Dinama i “modri” su u nastavku prvog poluvremena djelovali bolje i opasnije. U 22. minuti Olmo je uposlio Gavranovića, koji puca sa pet metara, ali domaći branič uspio je blokirati šut.
 No, tri minute kasnije Dinamo je uspio stići do izjednačenja. Moro je oduzeo loptu na sredini terena, a Oršić je nakon prodora po lijevom boku dobro ubacio u peterac na prvu stativu, gdje je loptu dočekao Olmo i pogodio za 1-1.

Početkom nastavka, u 49. minuti, Dinamo je mogao povesti. Oršić je s polovice terena krenuo u prodor po lijevom boku, “promiješao” je nekoliko suparničkih igrača i sa deset metara iskosa pogodio je vratnicu, a odbijenu loptu pokupio je Olmo, koji odlično puca sa 18 metara, ali vratar Pjatov spašava Šahtar od sigurnog pogotka.
 Nova šansa za “modre” u 57. minuti, Olmo je pucao sa osam metara iskosa, ali domaćini izbijaju loptu u korner. Olmo je izveo korner, a vratar Pjatov rukama obara Gavranovića na travnjak. Uslijedija je provjera na VAR-u i sudac Lahoz pokazao je na bijelu točku, a Oršić u 60. minuti iz penala pogađa za vodstvo Dinama 2-1.

Vodstvo Dinama prisililo je domaćine da budu ambiciozniji u napadu i da dolaze sa više igrača pred 16-erac hrvatskog prvaka. Prvo je u 65. minuti zaprijetio Junior Moraes, ali njegov pokušaj sa 12 metara iskosa odlazi pored vratnice. No, u 75. minuti kombinacija dvaju Brazilaca urodila je plodom. Patrick je uposlio Doda, koji je sa deset metra prevario Livakovića, te je nakon devet minuta u igri pogodio za 2-2.

Zadnju šansu na utakmici imao je Dinamo nakon kontranapada u 89. minuti. Najbolji igrač susreta Oršić odlično je gurnuo u šansu Olma, koji je utrčao u šesnaesterac i sa 12 metara iskosa pogodio je vratnicu.

Vodeći Manchester City ima 6 bodova, Dinamo i Šahtar po 4, a Atalanta je bez bodova. No, večeras u 21 sat u istoj skupini još igraju Manchester City – Atalanta.

U sljedećem kolu, 6. studenoga, Dinamo u Maksimiru dočekuje Šahtar, a Atalanta će ugostiti Manchester City.

ŠAHTAR – DINAMO  2-2ŠAHTAR: Pjatov, Ismaily, Kryvcov, Matvijenko, Bolbat (Dodo 66), Alan Patrick, Stepanenko, Konopljanka (Solomon 66), Taison, Marlos (Kovalenko 84), Junior Moraes.

DINAMO: Livaković, Stojanović, Theophile-Catherine, Dilaver, Perić, Leovac, Moro, Ademi (Gojak 68), Olmo, Oršić (Ivanušec 90), Gavranović (Petković 62).

STRIJELCI: 1-0 Konopljanka (16), 1-1 Olmo (25), 1-2 Oršić (60-pen), 2-2 Dodo (75).

EPA

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić, koji je prošlu nedjelju ozlijedio bedreni mišić, još uvijek nije sposoban za igranje utakmica pa će u subotu propustiti gostovanje Real Madrida kod Mallorce, rekao je u petak trener Zinedine Zidane.

“Luka Modrić nije sposoban za igrati, Gareth Bale, Toni Kroos i Lucas Vazquez također. Uvijek nam se nešto dogodi. Za trenera je to teško, no kada igrač uvijek igra i nikada ne staje to se može dogoditi. Nastupit ćemo s drugim igračima i nastojati dobro odigrati”, rekao je Zidane, trener Real Madrida na konferenciji za medije uoči prvenstvene utakmice s Mallorcom

Modrić je ozlijeđen u završnici utakmice u Cardiffu, gdje su u nedjelju Wales i Hrvatska odigrali 1-1. Po povratku u Madrid pregledali su ga klupski liječnici te dijagnosticirali “oteklinu kvadricepsa desne noge”. Real Madrid je u srijedu izvijestio kako će njegov povratak na teren ovisiti o razvoju ozljede.

Modrić niti u petak nije trenirao sa suigračima u sportskom centru na sjeveru grada, nego je sam vježbao na travnjaku.