Sport

Hrvatska i dalje bez pobjede protiv Portugala

Objavljeno

-

Hrvatska nogometna reprezentacija niti u šestom međusobnom susretu nije uspjela poraziti Portugal. Točnije upisala je već peti poraz uz jedan remi.

Aktualni svjetski nogometni doprvaci protiv europskog prvaka i pobjednika Lige nacija sada imaju razliku pogodaka 2-12.

Prvi hrvatsko-portugalski dvoboj odigran je na Europskom prvenstvu 1996. godine u Nottinghamu. Hrvatska je i prije te utakmice osigurala prolaz u četvrtfinale, pa je Miroslav Blažević odlučio odmoriti dio igrača.

Portugal je slavio 3-0 golovima Luisa Figa (4), Joaoa Pinta (33) i Domingosa (88). Hrvatska je potom ispala u četvrtfinalu od Njemačke (1-2), a Portugal je izgubio od Češke (0-1).

Iduće dvije utakmice bile su prijateljske. U studenom 2005. Portugal je u Coimbri slavio 2-0, golovima Petita i Paulete, dok je u lipnju 2013. u Ženevi pobijedio 1-0, a pogodak odluke zabio je Ronaldo u 36. minuti.

Novi službeni okršaj dogodio se u osmini finala EP-a 2016. u Francuskoj. U susretu igranom u Lensu Portugal je pobijedio 1-0 golom Ricarda Quaresme u 117. minuti. Hrvatska je morala kući dok je Portugal na koncu osvojio europsku krunu.

Protiv Portugala smo igrali i 6. rujna 2018. u prijateljskom susretu u Faru.  Bio je to prvi susret “Vatrenih” nakon svjetskog prvenstva u Rusiji na kojem su osvojili drugo mjesto.

Hrvatska je povela u 19. minuti golom Ivana Perišića koji je sjajno zabio sa desetak metara nakon što se lopta odbila do njega. Domaćin je izjednačio u 32. minuti nakon što je Pizzi poslao precizan ubačaj u kazneni prostor, a Pepe sjajno skočio i glavom zabio za 1-1.

U šestom međusobnom susretu, večeras igranom u Portu, “Vatreni” su izgubili 1-4.

Portugal je poveo pred kraj prvog poluvremena golom Joaoa Cancela (41), na 2-0 povisio je Diogo Jota (58), za 3-0 strijelac je bio Joao Felix (70), da bi u sudačkoj nadoknadi svaki sastav postigao po pogodak. Prvo je u prvoj minuti nadoknade Petković (90+1) smanjio na 3-1, da bi u posljednjim sekundama Andre Silva (90+4) pogodio za konačnih 4-1.

MEĐUSOBNE UTAKMICE HRVATSKE I PORTUGALA

9. lipnja 1996. HRVATSKA - Portugal 0-3 (EP - skupina) Luis Figo (3), Joao Pinto (30), Domingos (88)
12. studenog 2005. Portugal - HRVATSKA 2-0 (prijateljska) Petit (32), Pedro Pauleta (65)
10. lipnja 2013. Portugal - HRVATSKA 1-0 (prijateljska) Cristiano Ronaldo (36)
25. lipnja 2016. HRVATSKA - Portugal 0-1 prod. (EP - osmina finala) Ricardo Quaresma (117)
6. rujna 2018. Portugal - HRVATSKA 1-1 (prijateljska) Pepe 32 / Perišić 19)
5. rujna 2020. Portugal - Hrvatska 4-1 (Liga nacija) Cancelo 41, Jota 58,

Sport

Na Državnom prvenstvu u plivanju perajama i brzinskom ronjenju oboreni brojni rekordi

Published

on

Dodao

Na bazenu Svetice u Zagrebu jučer i danas održano je Državno prvenstvo u plivanju perajama i brzinskom ronjenju. Nakon pozdravnog govora domaćina, predsjednika kluba Geronimo Marka Račića, Prvenstvo je otvorio  dopredsjednik i izbornik Hrvatskog ronilačkog saveza (HRS) Valentino Rajković.

Na natjecanju je nastupilo 12 klubova sa preko 150 sudionika, a s obzirom na trenutnu epidemiološku situaciju, neki klubovi su nastupili sa manjim brojem natjecatelja. Upravo kako bi se zadovoljile sve preporuke HZJZ i epidemiološke struke, natjecanje je održano u dva dana.

Dopredsjednik Hrvatskog ronilačkog saveza (HRS) Valentino Rajković izrazio je zadovoljstvo održanim natjecanjem te se zahvalio svim sudionicima i domaćinima.

-S obzirom na sve mjere vezane uz trenutnu epidemiološku situaciju i individualne i improvizirane treninge, natjecatelji su uspjeli zadržati formu i ostvariti vrhunske rezultate. Želio bih se zahvaliti svim trenerima i natjecateljima, domaćinu – klubu Geronimo, koji je učinio sve da se ovo prvenstvo održi.

Ilustacija

Najbolja hrvatska atletičarka Sandra Perković pobijedila u disku je na atletskom mitingu u Zagrebu s hicem od 64.67 metara.

Dvostruka olimpijska pobjednica pobjednički je hitac bacila u drugoj seriji, a Perković je u ovo natjecanje ušla s vrlo malo treninga.

Natjecanje je otvorila s 63.20 metara, u drugoj je imala 64.67,u trećoj 62.19, a potom je ubilježila prijestupe u četvrtoj seriji i petoj seriji, da bi u zadnjoj bacila 61.20.

Perković je rekorderka Hanžeka s 70.83 iz 2017. godine.

Sandri je ovo drugo ovogodišnje natjecanja nakon što je u Splitu u ožujku bacila 65.93 metara.

Drugo mjesto osvojila je Francuskinja Melina Robert Michon s 60.65, a treće druga hrvatska predstavnica Marija Tolj (59.56).

Sport

Arsenal uvjerljiv protiv Fulhama na otvaranju sezone

Published

on

Dodao

Na otvaranju nove engleske nogometne sezone Arsenal je kao gost na Craven Cottageu pobijedio povratnika u Premier ligu Fulham sa 3-0.

Pobjedu “Topnicima” donijeli su Alexandre Lacazette (8), Gabriel Magalhaes (49) i Pierre-Emerick Aubameyang (57).

Odličnu predstavu pružio je i Brazilac Willian koji je u svom prvom nastupu za Arsenal upisao dvije asistencije. Posljednji igrač koji je u premijernom nastupu za Arsenal ubilježio dvije asistencije bio je Ray Parlour 1992. u susretu protiv Liverpoola.

Bila je to šesta uzastopna pobjeda Arsenala protiv Fulhama.

Momčad Mikela Artete je prošle sezone zauzela tek osmo mjesto u prvenstvu sa 56 postignutih golova, što je njihov najmanji broj golova u sezoni nakon 1996. Međutim, ove sezone ambicije momčadi sa stadiona Emirates su velike, posebice nakon pobjede protiv prvaka Liverpoola u Community Shieldu.

U subotu se još sastaju Crystal Palace – Southampton, Liverpool – Leeds United, te West Ham – Newcastle United.