Barceloni prvi El Clasico sezone, golovi Rakitića i Kovačića

Odigran je prvi El Clasico sezone i to preko Atlantika, a pobjedu su nakon burnih 90. minuta ostvarili igrači Barcelone svladavši s 3:2 Real Madrid.

Barcelona je povela već u trećoj minuti susreta zahvaljujući majstoriji Lea Messija. Argentinca je uzeo loptu na kojih 20 metara od Realovog gola, sjurio se u šesnaesterac, poslao Luku Modrića u prazno i zabio za 1:0.

Već u sedmoj minuti Barcelona je zabila i drugi gol. Neymar je poslao loptu našem Ivanu Rakitiću koji s ruba šesnaesterca briljantno pogađa u donji desni kut za 2:0.

Realovci nisu odustali nakon prvotnog šoka i u 14. minuti hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić puca s ruba šesnaesterca  i smanjuje na 2:1. U 36. minuti opet je sjajni Kovačić imao loptu u nogama koju dodaje do Asensija, a on zabija za 2:2.

Katalonci su do novog vodstva došli u 50. minuti kad je Neymar ubacio iz slobodnog udarca, a Pique odlično reagirao i poslao loptu u mrežu za konačnih 3:2.

Nije to bio kraj odličnog nogometa. Pokušavali su s jedne i druge strane, ali na kraju je ipak slavila Barcelona.